Bakanlık 29.5 milyon lira ödeyip 23 araç kiraladı

İktidar vatandaşa kemer sıkma çağrıları yaparken, bakanlıklar bu uyarıları dikkate almıyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni makam aracı ihalesi ile gündeme geldi. Tüm bakanlara TOGG marka makam aracı verilmesine rağmen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş için yeni araç kiralandı. Göktaş’ın yabancı menşeli yeni makam aracı 2023 model ve 2900 cc. Koruma olarak da 5 adet 1986 cc yabancı menşeli araç tercih edildi. Ayrıca 17 adet sedan araç da 15 aylığına kiralandı. Araçların kiralandığı şirketin sahibi Mehmet Kaya; 2018 seçimlerinde “Ülkeme hizmet etmek istiyorum” diyerek AKP’den Ankara milletvekili aday adayı olmuştu.

SEÇİMDEN ÖNCE SÖZLEŞME İMZALANDI

Araçların kiralanmasına ilişkin sözleşme 29 Mart’ta ve yerel seçimlerden iki gün önce imzalandı. Bakanlık bir makam, 5 koruma aracının yanı sıra 17 adet sedan otodan oluşan 23 aracın 15 aylık kirası olarak 29 milyon 425 bin 607 TL ödedi. Mahinur Göktaş bir süre, selefi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan kalan kırmızı renkli yerli üretim Togg marka makam aracını kullandı.

Tasarrufa makam aracını satışa çıkararak başladı

Geyve Belediye Başkanı Yıldız, paylaşımında bu fotoğrafı kullandı.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Yeniden Refah Partisi’nden belediye başkanı seçilen Selçuk Yıldız, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla makam aracını satışa çıkardığını duyurdu. 11 bin 439 oy alarak Geyve Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Yıldız, makam aracını israfın önüne geçmek için sattığını söyledi. Yıldız’ın paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Seçim öncesi söz vermiştik. ‘İsrafı bitireceğiz’ demiştik. Belediyemizde tasarrufa başkanlık makam araçlarından başlıyoruz. Belediye şirketimize ait olan Mercedes marka otomobil için satış kararı aldık. Hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x